Bank Spółdzielczy w Kleszczowie
Strona Główna
O nas
Logowanie
Kontakt
Do pobrania
Rachunki
Kredyty
Lokaty
Usługi elektroniczne
Karty
Ubezpieczenia
Transfery gotówkiWesternUnion

Transfery gotówki

 

Bank Spółdzielczy w Kleszczowie oferuje usługi w zakresie przekazów pieniężnych poprzez usługę

 
 

Western Union to szybkie, wygodne i bezpieczne międzynarodowe i krajowe przekazy pieniężne z których mogą korzystać klienci indywidualni. Western Union posiada ponad 212000 punktów w ponad 195 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce Western Union jest dostępne w ponad 2000 punktów.

 
JAK KORZYSTAĆ Z WESTERN UNION ?

Aby skorzystać z usługi nie ma potrzeby posiadania rachunku, czeku czy karty płatniczej - wystarczy wejść do placówki banku i bez wypełniania formularza pobrać środki po 15 minutach. Dzięki numerowi kontrolnemu każdy przekaz jest monitorowany co gwarantuje, że pieniądze zostaną wypłacone szybko i wyłącznie osobie upoważnionej do ich odbioru. Niezawodność, szybkość i wygoda to cechy charakteryzujące Western Union.

 Aby wysłać przekaz należy:
 

·        zgłosić się do jednego z oddziałów Banku oferujących usługi przekazu pieniężnego Western Union   lub do innej placówki z ważnym dokumentem tożsamości,

·        wybrać walutę wpłaty i walutę wypłaty przekazu za granicą,

·        wypełnić formularz "Wpłata" i okazać dokument tożsamości,

·        zapoznać się z OGÓLNYMI WARUNKAMI PRZEKAZU PIENIĘZNEGO oraz treścią OSTRZEŻENIA o ryzyku utraty środków wysyłanych osobie nieznajomej lub na polecenie osoby nieznajomej i podpisać formularz „Wpłata”,

·        wpłacić kwotę przekazu i należną opłatę podaną przez agenta,

·        odebrać dowód nadania przekazu (kopia formularza „Wpłata”), zawierający numer kontrolny przekazu MTCN (Money Transfer Control Number), a także kwotę i walutę do wypłaty.

Przekaz będzie dostępny do wypłaty w dowolnej agencji Western Union na terytorium kraju przeznaczenia w przeciągu kilku minut. Wykupienie usługi dodatkowej powoduje powiadomienie telefoniczne odbiorcy o dostępności przekazu w najbliższej agencji Western Union.

Do odbioru przekazu, odbiorca musi posiadać ważny dokument tożsamości oraz znać szczegółowe dane przekazu: spodziewaną kwotę, imię i nazwisko nadawcy oraz kraj nadania (dane niezbędne). Numer kontrolny przekazu MTCN  jest konieczny do odbioru środków, umozliwia on wyszukanie właściwego przekazu agentowi realizującemu wypłatę.

Wypłata przekazu następuje zazwyczaj w walucie kraju przeznaczenia. W wybranych krajach istnieje możliwość wypłaty przekazu w dolarach amerykańskich lub w euro. Western Union wypłaci przekaz po kursie ustalonym w momencie nadania przekazu, jeśli odbiorca wybrał do wypłaty walutę wskazaną przez nadawcę. Jeśli waluta wypłaty wybrana przez odbiorcę będzie inna niż wskazana przez nadawcę, przekaz zostanie wypłacony po kursie ustalonym w momencie wypłaty.


Opłaty za usługi dodatkowe podane są w tabelach opłat.

Przekaz „na hasło”:

 Western Union, działając w oparciu o międzynarodowe przepisy prawne o przeciwdziałaniu wprowadzania do obrotu finansowych wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu wspierania terroryzmu, może zablokować wysłane środki do wyjaśnienia.

 
 
 Aby wypłacić przekaz należy:
 

·        zgłosić się do jednego z oddziałów Banku oferujących usługi przekazu pieniężnego Western Union   lub do innej placówki z ważnym dokumentem tożsamości,

·        wybrać walutę wypłaty (PLN lub USD),

·        wypełnić formularz "Wypłata" i przedłożyć ważny dokument tożsamości,

·        posiadanie numeru kontrolnego przekazu MTCN (Money Transfer Control Number), 

i Wybrane placówki Western Union wypłacają przekazy na podstawie zlecenia składanego w formie ustnej – bez konieczności wypełniania formularza „Wypłata”.

Kto może odebrać przekaz?

Odbiorcą przekazu jest wyłącznie osoba wskazana przez nadawcę lub osoba upoważniona notarialnie przez beneficjenta przekazu.

Waluta i kurs wypłaty:

Przekazy krajowe wypłacane są wyłącznie w  PLN, a przekazy międzynarodowe w PLN lub USD, w zależności od dyspozycji odbiorcy i uprawnień walutowych placówki realizującej wypłatę. Western Union wypłaci przekaz po kursie ustalonym w momencie nadania przekazu, jeśli odbiorca wybrał do wypłaty walutę wskazaną przez nadawcę. Jeśli waluta wypłaty wybrana przez odbiorcę będzie inna, niż wskazana przez nadawcę, przekaz zostanie wypłacony po kursie ustalonym w momencie wypłaty.

' Szczegółowe informacje o zasadach wypłaty przekazu, walutach i kursach, placówkach Westarn Union, a także placówkach walutowych udzielane są przez konsultantów naszej Infolinii - 0801 120 224.

 
 
 
 

Western Union, działając w oparciu o międzynarodowe przepisy prawne o przeciwdziałaniu wprowadzania do obrotu finansowych wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu wspierania terroryzmu, może zablokować wysłane środki do wyjaśnienia.

 
 

Więcej informacji na www.westernunion.com.pl

 
 
 

Zapraszamy do naszych placówek

Nasi pracownicy udzielą szczegółowych informacji

 


 
Strona Główna
O nas
Produkty
Logowanie
Kontakt
Do pobrania